سخنگوی دولت :کمک هزینه مسکن کارگران ۹۰۰ هزار تومان شد - پلتفرم مشاورمون
سخنگوی دولت :کمک هزینه مسکن کارگران ۹۰۰ هزار تومان شد - پلتفرم مشاورمون

سخنگوی دولت :کمک هزینه مسکن کارگران ۹۰۰ هزار تومان شد

  1. Home
  2. »
  3. اخبار
  4. »
  5. سخنگوی دولت :کمک هزینه مسکن کارگران ۹۰۰ هزار تومان شد

علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت اظهار کرد: مبلغ کمک هزینه مسکن کارگران در جلسه هیئت دولت بررسی شد و همان مبلغ ۹۰۰ هزار تومانی پیشنهادی شورای عالی کار تصویب شد.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: بخش اعظم جلسه امروز هیئت دولت، با توجه به اینکه پس از دیدار روز گذشته کارگزاران جمهوری اسلامی در دیدار با رهبر انقلاب صورت گرفت، به بررسی و پیگیری صحبت‌های مقام معظم رهبری اختصاص یافت.

وی افزود: روز گذشته لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را در مجموعه دولت نهایی و به مجلس ارسال کردیم.

بهادری جهرمی گفت: نرخ تضمینی خرید گندم در جلسه امروز مطرح شد، پیشنهاد وزیر محترم جهاد کشاورزی بررسی و با توجه به اهمیت این مسأله، این مساله به کمیسیون اقتصادی دولت ارجاع شد تا جلسه بعد به جمع بندی نهایی برسیم.

وی خاطرنشان کرد: مبلغ کمک هزینه مسکن کارگران هم در جلسه هیئت دولت بررسی شد و همان مبلغ 900 هزار تومانی پیشنهادی شورای عالی کار تصویب شد.

ارز سهمیه‌ای بخرید، یارانه‌تان قطع می‌شود؟

خرید ارز سهمیه‌ای با کارت ملی در سال جاری، ملاکی برای قطع یارانه و تغییر دهک‌بندی یارانه‌بگیران از سوی وزارت رفاه است که سخنگوی دولت نیز امروز بر آن تاکید کرد.

شاید تا سال گذشته مسئولان سازمان هدفمندی یارانه‌ها و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی واکنشی به تاثیر خرید ارز سهمیه‌ای روی تغییر دهک‌بندی یارانه‌بگیران یا حذف یارانه آن‌ها نداشتند و حتی در برخی موارد برعکس این موضوع را مطرح می‌کردند که خرید این ارز موجب حذف یارانه نمی‌شود.

اما به نظر می‌رسد این تصمیم در سال جاری تغییر کرده و هر شخصی که ارز سهمیه‌ای با کارت ملی خریداری کند، این اقدام ملاکی برای اعمال این تغییرات است.

دو روز گذشته که تغییراتی در شرایط دریافت ارز سهمیه‌ای اعمال و اعلام شد، زمزمه‌هایی مبنی بر تاثیر خرید این ارز در تغییر ارزیابی متقاضیان برای تخصیص یارانه نیز مطرح شد. در این میان، سوالی که برای مردم ایجاد شد این بود که اگر کسی ارز سهمیه‌ای بخرد، یارانه‌اش قطع می‌شود یا خیر؟

علی بهادری جهرمی – سخنگوی دولت – امروز در حاشیه جلسه هیات دولت درباره منابع مورد بررسی برای دریافت یارانه اظهار کرد: دریافت ارز ۲۰۰۰ و ۵۰۰۰ یورویی یکی از منابع اطلاعاتی است که وزارت رفاه می تواند از آن برای تعیین دهک خانوار استفاده کند، زیرا کسانی که ارز می‌گیرند، عموما جزو افرادی هستند که در دهک بالا قرار دارند. لذا نباید از کارت ملی دیگران چه برای تراکنش مالی و بانکی در داخل مغازه و چه برای دریافت ارز استفاده شود، زیرا اینها جزو مواردی هستند که برای دهک‌بندی افراد و خانوارها و پرداخت یا قطع یارانه ملاک قرار می‌گیرند.

بنابراین مردم باید بیشتر دقت کنند که کارت ملی خود را در اختیار برخی سودجویان برای خرید ارز سهمیه‌ای قرار ندهند تا مشکلاتی از این دست برایشان به وجود نیاید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها