رشد تورم ماهانه مسکن در کشور کاهشی شد - پلتفرم مشاورمون
رشد تورم ماهانه مسکن در کشور کاهشی شد - پلتفرم مشاورمون

رشد تورم ماهانه مسکن در کشور کاهشی شد

  1. Home
  2. »
  3. اخبار
  4. »
  5. رشد تورم ماهانه مسکن در کشور کاهشی شد

طبق آمار مرکز آمار ایران، نرخ رشد نقطه به نقطه تورم حوزه مسکن یعنی مقایسه رشد متوسط قیمت مسکن در آبان ماه امسال در قیاس با آبان سال گذشته افزایش 39.2درصد را نشان می‌دهد. نکته قابل‌توجهی که باید به آن اشاره کرد رشد 3.7درصدی تورم بخش مسکن نسبت به ماه گذشته (تورم ماهیانه مسکن در کشور) است، این درحالی است که تورم ماهیانه مسکن در کشور در مهر ماه حدود 6 درصد بوده است، بر این اساس تورم ماهیانه مسکن در کشور در آبان ماه نسبت به مهر افت قابل‌توجهی را تجربه کرده است.

گفتنی است، در مهر ماه 1401 تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران 0.1ـ درصد بوده است. تورم ماهانه مهر ماه در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (٣.٣ درصد)، ٣.٤ واحد درصد کاهش داشته است، همچنین مطابق آخرین اطلاعات مرکز آمار در مهر ماه متوسط قیمت مسکن در استان تهران 46 حدود میلیون تومان بوده است.

اگرچه آمار تورم ماهانه مسکن استان تهران هنوز استخراج نشده است، اما انتظار می‌رود همان‌طور که در مهر ماه 1401 تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران 0.1ـ درصد بوده است، در آبان ماه نیز این روند کاهشی ادامه داشته باشد، بر این اساس طبق پیگیری از مرکز آمار ایران آمار مربوط به معاملات و متوسط قیمت مسکن آبان ماه در تهران در روزهای 5 الی 6 آذر ماه منتشر خواهد شد.

البته نکته مهم‌تر این است که تحولات قیمت مسکن در تهران به‌عنوان سیگنال قیمت در کشور نقش مهمی در بازار معاملات مسکن دارد. در تأیید افت محسوس قیمت مسکن، بانک مرکزی نیز اخیراً و در ماه گذشته گزارش تقریباً مشابهی از تحولات قیمت مسکن در تهران منتشر کرده است، در مهر ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله‌شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 43 میلیون تومان بود که حاکی از افزایش محدود 1.2درصدی نسبت به ماه قبل می‌باشد.

منبع: تسنيم نيوز

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها