دوربین مداربسته - پلتفرم مشاورمون
دوربین مداربسته - پلتفرم مشاورمون

دوربین مداربسته

  1. Home
  2. »
  3. دوربین مداربسته
دوربین مداربسته

معرفی دوربین مداربسته

امروز قصد داریم به معرفی خدمات دوربین مداربسته برای همراهان مجموعه ی مشاورمون بپردازیم. دوربین های مداربسته که در واقع یک ناظر تصویری به شمار می روند، معمولا برای ثبت کردن تخلفات، پیشگیری از اعمال مجرمانه، شناسایی خطر و… مورد استفاده قرار می گیرند. این دوربین ها حتی در گذشته حین آزمایشات اتمی به کار می رفتند. در ادامه می خواهیم اجزای مختلف این دوربین ها و عملکردشان را مورد بررسی قرار دهیم. این سیستم ها یک یا چند دوربین دارای حسگر تصویر دارند که مجهز به ضبط کننده ی ویدئو و تصویر است. کابل و نمایشگر انتقال تصویر نیز از دیگر اجزای این دستگاه ها هستند. حسگرهای تصویر می توانند از طریق لنز دوربین تصاویر را ثبت و ضبط کنند. دوربین مدار بسته انواع مختلفی دارد. یکی از این انواع، دوربین های مداربسته ی آنالوگ هستند و با توجه به وضوح تصویر پایین کمی ارزان ترند. نوع دیگر این دوربین ها، دوربین های مداربسته ی دیجیتال است. برخلاف دوربین های آنالوگ در این سیستم به کارت فیلمبرداری نیازی نیست و فایل ها مستقیم در سیستم رایانه ثبت می شود. نوع سوم دوربین های تحت شبکه هستند. ساخت این دوربین ها مدرن تر است و به امکان وای فای، صوت، هوش مصنوعی و… مجهزند.

دوربین مداربسته

کاربرد انواع مختلف دوربین های مداربسته

‌‌ اکنون در تیم مشاورمون کاربردهای دوربین مداربسته را به اختصار معرفی میکنیم. یکی از این کاربردها نظارت بر خیابان های شهر است که فایل های مربوط به دوربین ها به عنوان مدرک برای آمار ترافیکی و تخلفات به کار می رود. از دوربین های مداربسته می توان برای کمک رسانی به بیماران در بحران های پزشکی استفاده کرد‌. در واقع به طور کلی این سیستم ها در مدیریت بحران و وضعیت های اورژانسی بسیار مفید هستند. مثلا از داخل یک ساختمانی که در حال سوختن است اطلاعاتی به دست می آید که در امر امدادرسانی کاربرد دارد. از دوربین مداربسته برای تحقیقات رفتاری مثل بررسی خودکشی و معضلات روانی استفاده می شود. تحلیل این فیلم ها، رفتارهای خاص هنگام خودکشی از طریق پرتاب خود در مسیر قطار را نشان میدهد. معمولا محیط هایی که خیل عظیمی از جمعیت را در خود جای میدهند نیاز به نظارت جهت جلوگیری از رفتارهای ضدهنجار دارند و این سیستم ها در کنترل رفتار و پیشگیری از بروز خطر بسیار سودمند هستند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها