دلایل استفاده از میکرو سیلیس در بلوک هبلکس - پلتفرم مشاورمون
دلایل استفاده از میکرو سیلیس در بلوک هبلکس - پلتفرم مشاورمون

دلایل استفاده از میکرو سیلیس در بلوک هبلکس

  1. Home
  2. »
  3. دلایل استفاده از میکرو سیلیس در بلوک هبلکس

امروز قصد داریم به بررسی دلایل استفاده از میکرو سیلیس در بلوک هبلکس بپردازیم. تا انتهای مطلب همراه تیم مشاورمون باشید. بلوک های ساختمانی انواع مختلفی دارند. یکی از بلوک های سبک که در ساخت و ساز به وفور از آن استفاده می‌شود، بلوک هبلکس است که در ساخت آن از میکرو سیلیس استفاده می‌شود. بلوک هایی که از بتن متخلخل ساخته می‌شوند باید به لحاظ مقاومتی مورد بررسی قرار گیرند‌. این کار باعث می‌شود تا مقاومت آن‌ها به میزان لازم و استاندارد خود برسد. متخلخل بودن بتن باعث می‌شود تا بلوک در ساختار خود منافذ زیادی داشته باشد. این منافذ وزن بلوک را کاهش می‌دهند. همچنین با کاهش وزن، مقاومت فشاری بلوک هم کاهش پیدا می‌کند. میکرو سیلیس هم که در دهه ی اخیر نظر بسیاری از صنایع را به خود جلب کرده است، در کارخانه های تولید مصالح ساختمانی کشورمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بررسی دلایل استفاده از میکرو سیلیس در بلوک هبلکس

در ادامه دلایل استفاده از میکرو سیلیس در بلوک هبلکس را بیشتر توضیح می‌دهیم. یکی از خواصی که باعث می‌شود میکرو سیلیس در ساخت بلوک هبلکس به کار برود، برخورداری از خاصیت پوزولانی است. میکرو سیلیس  به عنوان یک محصول جانبی طی آلیاژهای فروسیلیس و در کوره های قوس الکتریکی به تولید می‌رسد. در بلوک های هبلکس برای اینکه مقاومت فشاری بلوک را به میزان لازم و استاندارد آن برسانند از میکرو سیلیس استفاده می‌کنند.

هرچقدر که این ماده در بتن هبلکس بیشتر استفاده شود، به همان میزان هم با افزایش مقاومت بتن تحت فشار مواجه خواهیم شد. اما برای اینکه نتیجه‌ی مطلوبی به دست بیاید و بین وزن و مقاومت بلوک حالت متعادلی ایجاد شود، مقدار استفاده از میکرو سیلیس باید حدود ۵۰ درصد باشد. میکرو سیلیس خواص ویژه ای هم دارد. برای مثال ترک های هیدراتاسیون موجود در سیمان را کاهش می‌دهد. همچنین در برابر موادی مثل سولفات ها و… مقاومت و ماندگاری بالایی دارد‌. با افزودنی های مختلف که در ترکیبات گوناگون به کار می‌روند نیز سازگار است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها