درب ضد حریق - پلتفرم مشاورمون
درب ضد حریق - پلتفرم مشاورمون

درب ضد حریق

  1. Home
  2. »
  3. درب ضد حریق

امروز به کمک تیم مشاورمون می‌خواهیم در خصوص ویژگی های درب ضد حریق صحبت کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. امنیت یکی از نیازهای اساسی بشر است. امروزه با پیشرفت گسترده ی علم و تکنولوژی لوازمی ساخته می‌شوند که تا حد ممکن بیشترین میزان امنیت را برای کاربران به ارمغان بیاورند. یکی از این لوازم درب های ضد حریق هستند. همان‌طور که از اسمشان پیداست این درها در برابر حریق یا آتش سوزی مقاوم هستند. ممکن است درب‌ های ضد حریق را در بازار به نام درب دود بند هم ببینید. در واقع این نامگذاری از این جهت است که درب‌های مذکور حین حریق جلوی ورود دود را به داخل خانه می‌گیرند.

درب ضد حریق به دلیل ویژگی منحصربه‌فردی که دارد در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ابتدا این درب ها در محیط های بزرگی مثل نیروگاه، بیمارستان و… استفاده می‌شدند. اما این روزها درب های ضد حریق در ساختمان سازی نیز کاربرد پیدا کرده اند. بنابراین به راحتی می‌توانید منزل مسکونی خود را هم با استفاده از آن‌ها ایمن کنید. در ساخت درب های ضد حریق از فولاد استفاده می‌کنند. یکی از عایق های حرارتی که در ساخت این درب ها  از آن استفاده می‌کنند، پشم سنگ نسوز است. روی سطح فولادی درب ضد حریق با استفاده از رنگ کوره ای پوشانیده می‌شود. در خصوص درب های ضد حریق یک‌سری از استانداردهای جهانی تعریف شده اند. ساخت و کیفیت نهایی محصولات باید مطابق با این استانداردهای از پیش تعریف شده باشند.

توضیحات تکمیلی در باب درب های ضد حریق

معمولا درب های ضد حریق را در پاگردهای منتهی به پلکان اضطراری سازه نصب می‌کنند. این درب ها کاربرد های مختلفی دارند. بنابراین با توجه به کاربردی که برایشان در نظر گرفته می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از آن‌ها جهت محافظت از انبارها نصب می‌شوند. برخی دیگر در محیط های بیمارستانی کاربرد دارند. نوعی از آن‌ها به صورت مخصوص برای نیروگاه ها ساخته می‌شوند. بعضی از درب ها هم در محیط‌های اداری، مسکونی و… قابل استفاده هستند. درب های ضد حریق می‌توانند به صورت شیشه ای و چوبی هم تولید شوند. نوع شیشه ای کاربرد زیادی در پلکان های اضطراری دارد. این درب ها از نظر نحوه‌ی باز و بسته شدن می‌توانند به صورت دستی یا اتوماتیک مورد استفاده قرار بگیرند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها