تنظیم سند رسمی - پلتفرم مشاورمون
تنظیم سند رسمی - پلتفرم مشاورمون

تنظیم سند رسمی

  1. Home
  2. »
  3. تنظیم سند رسمی

تنظیم سند رسمی

همانطور که می‌دانید سند رسمی، سندی است که در حضور مراجع رسمی تنظیم شده باشد. سند رسمی با قولنامه‌ای که افراد در هنگام خرید فروش انجام می‌دهند بسیار تفاوت دارد. همچنین شایان ذکر است که مدارک رسمی از اعتبار بالایی در مراجع قضایی دارند. برای تنظیم مدارک رسمی لازم است که شما در دفترخانه‌های تنظیم مدارک هزینه‌هایی را متحمل شوید. مدارک رسمی به شکلی دارای اعتبار است که در همه جا قابل استناد می‌باشند. همچنین احتمال کم می‌رود که مدارک رسمی جعلی باشند. به شما پیشنهاد می‌شود هنگامی که قولنامه‌ای را میان خود تنظیم می‌کنید، حتما برای اینکه معامله شما با اطمینان بیشتری انجام گیرد، قرارداد رسمی را میان خود تنظیم کنید.

اگر شما به صورت رسمی در معاملات خود سند تنظیم کنید، اگر بعدا اختلافی بین طرفین پیش بیاید دیگر نیازی نیست که هزینه‌های دادرسی را بدهید. یا برای اینکه چیزی را ثابت کنید متحمل زحمت زیادی شوید. برای اینکه در هنگام معاملات دشواری کار خود را بکاهید حتما با وکیل و مشاور در این خصوص مشورت کنید. درست است که همه‌ی این کارها ساده به نظر می‌رسند، ولی دشواری‌های خاص خود را دارند. برای تنظیم معاملاتی که دارای دشواری‌های زیادی است، مشورت کردن با کاردان در این رابطه بهترین کار است. اگر در قولنامه عادی شما تاریخ و مکان تنظیم سند رسمی قید شده است، باید دو طرفین در زمان مقرر شده حاضر شوند. تا دیگر کارهای معاملات را انجام دهند. در صورتی که فروشنده حضور نداشته باشد، خریدار می‌تواند از طریق قانونی گواهی الزام به تنظیم قرارداد را بگیرد.

مشاوره برای تنظیم سند رسمی

در صورتی که در سند عادی زمان و مکان تنظیم مدارک رسمی قید نشده باشد، خریدار می‌تواند با اظهارنامه‌ای که به فروشنده صادر می‌کند زمان و مکان تنظیم مدارک را مشخص کند. با فرض اینکه اگر فروشنده حضور نیابد، خریدار می‌تواند گواهی عدم حضور فروشنده را دریافت کند. اگر فروشنده خود صاحب مال باشد، خریدار می‌تواند با گواهی عدم حضور فروشنده، دادخواست تنظیم کند. مبنی بر اینکه فروشنده باید برای تنظیم سند در مکان مورد نظر حضور یابد. با این دادخواست حتی خریدار می‌تواند از فروشنده شکایت ‌کند.

طرفین باید برای اثبات ادعای خود تمام مدارک مربوط به معاملات خود را جهت تقویت کار خود همراه داشته باشند. دادگاه با بررسی تمام مدارک موجود، و همچنین ادعای طرفین برآورد هزینه می‌کند، تا مشخص شود که کدام یک از طرفین باید هزینه‌ها را پرداخت کنند. برای اطلاعات بیشتر شما می‌توانید به سایت یاسا مراجعه کنید. در این سایت شما می‌توانید با مشاورمون در ارتباط با مشکلی که دارید مشاوره کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها