تفاوت‌های بلوک سبک با بلوک سنگین - پلتفرم مشاورمون
تفاوت‌های بلوک سبک با بلوک سنگین - پلتفرم مشاورمون

تفاوت‌های بلوک سبک با بلوک سنگین

  1. Home
  2. »
  3. تفاوت‌های بلوک سبک با بلوک سنگین

بررسی تفاوت‌های بلوک سبک با بلوک سنگین

امروز قصد داریم به کمک تیم مشاورمون در خصوص تفاوت‌های بلوک سبک با بلوک سنگین صحبت کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید. بلوک های ساختمانی همواره جزء مصالح پرکاربرد در عملیات ساخت و ساز محسوب می‌شوند. بلوک های سیمانی در دو نوع بلوک های سبک و بلوک های سنگین در بازار قابل تهیه هستند. ویژگی های خاصی که بلوک های جدید دارند باعث شده تا بتوانند جایگزین بلوک های سنتی و قدیمی شوند. ابتدا می‌خواهیم در خصوص هزینه‌ی خرید بلوک های ساختمانی نکاتی را ذکر کنیم.

در بحث تفاوت‌های بلوک سبک با بلوک سنگین یکی از موارد، تفاوت در هزینه تهیه مصالح است. برای خرید بلوک های سبک یا سنگین عوامل متعددی دخیل در قیمت مصالح است. هزینه ای که در نهایت برای خرید بلوک می‌پردازید بسته به میزان مورد نیاز بلوک در هر متر مکعب، کارخانه ی تولید کننده و… متفاوت است. زیرا کیفیت بلوک هایی که در هر کارخانه ای تولید می‌شوند با کارخانه ی دیگر متفاوت است. مسلما قیمت پایین تر از حد استاندارد نشان می‌دهد که بلوک کیفیت لازم را ندارد. از دیگر تفاوت هایی که مابین بلوک های سبک و بلوک های سنگین وجود دارد، مصالح مورد استفاده در تولید هر یک از آن‌ها است.

نکات تکمیلی

جالب است بدانید که حین تولید بلوک های سبک مثل هبلکس تحت هیچ شرایطی از سنگدانه ها استفاده نمی‌شود. استفاده از سنگدانه ها باعث می‌شود که وزن نهایی بلوک افزایش چشمگیری پیدا کند. این وزن زیاد با ماهیت بلوک های سبک در تعارض است. در مقابل یکی از اصلی ترین موادی که در تولید بلوک های سنگین به کار می‌رود سنگ دانه است. یکی دیگر از تفاوت های بلوک سبک و سنگین مربوط به وزن آن‌ها است. در تولید بلوک های سبک از پوکه استفاده می‌شود که همواره باعث کاهش وزن، عایق شدن بلوک در برابر صوت، حرارت و… می‌شود. میزان عایق صوتی بودن بلوک های سبک بیشتر از بلوک های سنگین است. سرعت اجرای بلوک های سبک نیز بیشتر است. همچنین بلوک های سبک وزن مرده ی ساختمان را نسبت به بلوک های سنگین تا حد ممکن کاهش می‌دهند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها