ترمووود - پلتفرم مشاورمون
ترمووود - پلتفرم مشاورمون

ترمووود

  1. Home
  2. »
  3. ترمووود

اگر از بین گزینه های مختلف متریال چوبی می خواهید انتخاب کنید، ممکن است شنیده باشید که از روکش ترمووود نام برده شده است و تعجب کرده اید که چیست؟ چگونه متوجه می شوید که برای شما انتخاب بهتری نسبت به سایر مصالح ساختمانی است؟

گروه مشاورمون دراین مقاله پاسخ به چند سوال رایج در مورد روکش ترمووود را گرد آوری کرده است:

ترمووود چگونه ساخته می شود؟

روکش ترمووود از الوارهای چوب نرم اسکاندیناوی ساخته می شود، که طی  عملیات حرارتی تولید شده است. هنگامی که ترمووود تولید می شود، تحت فشار و حرارت و همچنین نیتروژن و بخار آب قرارمی گیرد تا فرآیند خشک شدن را کنترل کند. پروسه با دقت مشاهده می شود و می تواند از 24 تا 96 ساعت طول بکشد. الوار بسته به گونه در معرض دماهای بین 180 تا 230 درجه سانتیگراد قرار می گیرند.

هنگامی که چوب در معرض حرارت شدید قرار می گیرد، ازاعماق هسته خشک می شود و هر گونه رطوبت و رزین از چوب حذف می شود. با رطوبت کمتر، مقاومت بیشتری در برابر آب و هوا ایجاد می شود، به این معنی که چوب های حرارتی می توانند برای اهداف بیرونی مانند نماها و روکش های بیرونی و نما استفاده شوند. همچنین، هنگامی که چوب تا دمای خاصی گرم می شود، برای حشرات جذابیت کمتری خواهد داشت، که باعث افزایش طول عمر آن نیز می شود.

ساخت روکش ترموود چه مدت طول می کشد؟

ترموود سالیان طولانی دوام می آورد و نیازی به محافظت ندارد. برخی از افراد ترجیح می دهند روکش ترموود خود را با انواع الگو و طرح اجرا کنند، هنگامی که چوب ترموود به طور طبیعی در معرض آب و هوا قرار بگیرد، به رنگ خاکستری، نقره ای،  سدری یا کاج اروپایی تغییر می کند. طبق تحقیق گروه مشاورمون امروزه ترموود در طیف وسیعی از رنگ ها تولید می شود و در دسترس شماست.

آیا برای محیط زیست خوب است؟

از آنجایی که ترموود به جای مواد شیمیایی با استفاده از حرارت و بخار آب پردازش می‌شود، نسبت به سایر چوب‌های فرآوری‌شده شیمیایی برای محیط زیست بسیار بهتر است. اکثر مردم ترمووود را به همین دلیل به همراه دوام و ظاهر خوب آن انتخاب می کنند.

کاج فنلاند که معمولاً برای تهیه ترمووود استفاده می شود همیشه از جنگل های پایدار تهیه می شود. برای اطمینان از انتخاب یک ترمووود با منابع زیست محیطی، مطمئن شوید که تحت برنامه تأیید گواهینامه جنگل (PEFC) یا طرح های شورای نظارت بر جنگل FSC تأیید شده است. این سازمان های بین المللی غیر انتفاعی مدیریت پایدار جنگل را تنظیم می کنند.

آیا ترمووود گران است؟

ترمووود در واقع ارزان تر از بسیاری از چوب های سخت است و آن را برای اکثر صاحبان خانه و توسعه دهندگان انتخابی بسیار مقرون به صرفه می کند. از آنجایی که فرآیند تصفیه شامل هیچ گونه مواد شیمیایی نیست، تولید آن هزینه کمتری دارد. ترمووود که با استفاده از قدرت گرما به جای مواد شیمیایی ساخته می شود، روکش ترموود یک مصالح ساختمانی ارزان، سازگار با محیط زیست و مقاوم است که به ویژه برای روکش های خارجی بسیار محبوب است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها