تراریوم (باغ شیشه‌ای) - پلتفرم مشاورمون
تراریوم (باغ شیشه‌ای) - پلتفرم مشاورمون

تراریوم (باغ شیشه‌ای)

  1. Home
  2. »
  3. تراریوم (باغ شیشه‌ای)

ویژگی های تراریوم (باغ شیشه‌ای)

امروز می‌خواهیم با همراهی تیم مشاورمون در خصوص تراریوم یا باغ شیشه ای صحبت کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در ابتدا برای ورود به بحث لازم است تا مقدماتی را در خصوص تراریوم ذکر کنیم. همان طور که از عنوان مقاله نیز مشخص است تراریوم یک باغ شیشه ای کوچک است. در واقع ما از یک ظرف قابل حمل و نقل کوچک صحبت می‌کنیم که در آن گیاهان و خاک با یکدیگر ترکیب شده اند. تراریوم هم به صورت باز و هم به صورت بسته وجود دارد. جالب است بدانید تراریوم ها به دلیل نمای زیبایی که دارند در طراحی انواع دکوراسیون به کار می‌روند. می‌توان یک میز کوچک در گوشه ای از خانه را به تراریوم هایی در سایزهای مختلف اختصاص داد.

انواع تراریوم

در این قسمت از مقاله سعی داریم انواع تراریوم یا باغ شیشه ای و تفاوت های آن ها با یکدیگر را مورد بررسی و بحث قرار دهیم. تراریوم ها با توجه به نحوه‌ی ساخت به دو نوع بسته و باز قابل تقسیم هستند. تراریوم های بسته مخصوص گیاهانی هستند که غالبا در چنین محیطی قابل نگهداری می‌باشند. برای مثال برخی از گونه‌های گیاهی که در مناطق گرمسیری رشد می‌کنند می‌توانند در تراریوم های بسته نگهداری شوند. سرخس ها و خزه ها جزء این دسته از گیاهان هستند. محیط مرطوب و بسته‌ی تراریوم یک شرایط خاصی که با شرایط طبیعی رشد گیاهان شباهت دارد را ایجاد می‌کند.

در تراریوم های بسته امکان گردش آب به خوبی فراهم است. البته تراریوم های بسته را در فاصله های زمانی معین باز می‌کنند تا رطوبت زائد از ظرف خارج شود. با این کار دیگر شاهد رشد جلبک ها و مخمرها که به گیاهان داخل تراریوم آسیب می‌رسانند نیستیم. اگر در تراریوم های بسته رطوبت در دیواره ها مشاهده نشود یا اینکه گیاهان پژمرده شده باشند لازم است تا نسبت به آبیاری تراریوم اقدام کنید. اما نوع دیگری از تراریوم ها که به شکل باز هستند برای گیاهانی که به رطوبت کمتری جهت رشد نیاز دارند مناسب تر می‌باشند. معمولا این دسته از گیاهان در آب و هوای خشک رشد می‌کنند. به همین جهت تراریوم باز که رطوبت کمی دارد محیط خوبی را برای ادامه‌ی حیات گیاهان فراهم می‌کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها