بهترین متریال بام سرد برای اقلیم گرم - پلتفرم مشاورمون
بهترین متریال بام سرد برای اقلیم گرم - پلتفرم مشاورمون

بهترین متریال بام سرد برای اقلیم گرم

  1. Home
  2. »
  3. بهترین متریال بام سرد برای اقلیم گرم

ساخت بام سرد

در تیم مشاورمون قصد داریم بهترین متریال بام سرد برای اقلیم گرم را معرفی کنیم. با ما همراه باشید. نوع ساخت و ساز و انتخاب مصالح کاملاً به آب و هوا و اقلیم  بستگی دارد. استفاده از مصالح مناسب در معماری اصل اساسی ساخت می باشد. سقف نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین، سقف‌های سرد در اقلیم گرم، یعنی آب ‌وهوای گرمسیری مانند ایران به ‌ویژه با عملکرد و کاربردی که دارند، در بازار ساخت و ساز محبوبیت زیادی به دست آورده‌اند.

فواید بام سرد

متریال بام سرد درصدی از اشعه ماوراء بنفش، اشعه مادون قرمز و مرئی خورشید را منعکس می کند. در نتیجه گرمای جذب شده توسط نور خورشید را کاهش می دهد. بنابراین ساختمان خیلی سریعتر سرد می شود. باعث کاهش قبوض برق می شود. دوام سقف را افزایش می‌دهد. کاهش دمای هوای محیط را نیز با خود به همراه دارد.

تایل های سفالی

تایل های سفالی به دلیل مقاومت در برابر انواع آب و هوا مصارف گوناگونی دارد . کاشی های سفالی حتی می توانند تا 100 سال بدون آسیب پذیری یا فرسودگی شدید دوام بیاورند. علاوه بر این، بسیار شیک و زیبا به نظر می رسند‌.

سقف فلزی انعکاسی

سقف فلزی انعکاسی برای بام سرد  یکی از موثرترین روش های صرفه جویی در مصرف انرژی است. این سقف از رنگدانه های روشن برای بازتاب خورشیدی استفاده می کند. همچنین به طور همزمان دمای سطح سقف را کاهش می دهد. با اینکار محیط داخلی را بسیار خنک تر نگه می دارد.

تایل های بتنی در بام سرد

در حالی که بتن ممکن است ظرفیت گرمایی بالایی داشته باشد، عملکردی مشابهی با کاشی های سفالی دارد. گرم شدن بتن ضخیم بسیار بیشتر طول می کشد. بنابراین یک سد موثر در مقابل گرما ایجاد می کند.

سقف غشایی

سقف غشایی در بام سرد غالبا “بام لاستیکی” نامیده می شود. این سقف معمولا از ترکیبی انعطاف پذیر، محکم و ضد آب با پلی استر، نمد یا فایبر گلاس ساخته می شود. به علاوه با آسفالت، پلیمر یا لاستیک مصنوعی ترکیب می شود.

پنل های خورشیدی در بام سرد

پنل های خورشیدی بام سرد چندین مزیت دارند. به عنوان یک منبع انرژی تجدیدپذیر، جایگزینی پایدار برای اکثر افرادی هستند که به دنبال زندگی دوستدار محیط زیست هستند. اما گرانترین شیوه ی اجرای سقف سرد است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها