بهترین زمان برای سرمایه گذاری در املاک - پلتفرم مشاورمون
بهترین زمان برای سرمایه گذاری در املاک - پلتفرم مشاورمون

بهترین زمان برای سرمایه گذاری در املاک

  1. Home
  2. »
  3. بهترین زمان برای سرمایه گذاری در املاک

بهترین زمان برای سرمایه گذاری در املاک

این روز ها افراد مختلفی به دنبال سرمایه گذاری پول و سرمایه خود هستند و به همین علت، این اواخر روش های سرمایه گذاری زیادی به وجود آمده است. ما در این مقاله سعی داریم به یکی از روش های سرمایه گذاری یعنی سرمایه گذاری در املاک که یکی از کم ریسک ترین سرمایه گذاری ها نیز هست بپردازیم و این موضوع که چه زمانی برای سرمایه گذاری روی ملک مناسب است را بررسی کنیم. پس اگر قصد سرمایه گذاری در املاک را دارید تا انتها با ما همراه باشید.

چرا باید روی ملک و املاک سرمایه گذاری کنم؟

شاید این موضوع برای شما هم سوال شده باشد که چرا برخی از افراد پول خود را روی املاک سرمایه گذاری می‌کنند و مزایای سرمایه گذاری در املاک چیست؟ در ادامه به بررسی برخی از مزایای آن می‌پردازیم.

تنوع بالا در سرمایه گذاری

شما در این نوع سرمایه گذاری می‌توانید سرمایه خود را به روش های مختلف سرمایه گذاری کنید. شما می‌توانید یک خانه مسکونی، زمین کشاورزی، آپارتمان و حتی یک ساختمان اداری و یک ملک تجاری برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.

ریسک کم

اگر شما پول خود را در حوزه های دیگر سرمایه گذاری کنید ممکن است در مدت زمان کوتاهی نوسانات قیمت زیادی را مشاهده کنید ولی در حوزه سرمایه گذاری روی ملک این نوسانات بسیار شدید نیست و در بلند مدت اتفاق می‌افتد. همین علت سبب می‌شود که درصد احتمال ضرر کردن شما بسیار کاهش یابد.

نیاز نداشتن به دانش بالا

در زمینه هایی مثل بورس شما نیاز دارید تا دانش بالایی در رابطه با این موضوع داشته باشید و برای این کار لازم است تا مدت طولانی ای را صرف آموزش دیدن و کسب علم نحوه سرمایه گذاری و نوسان گیری و… کنید. اما اگر قصد شما سرمایه گذاری در املاک باشد، نیاز نیست تا علم بالایی در این رابطه کسب کنید.

حال که با مزایای سرمایه گذاری در املاک آشنا شدید به این موضوع بپردازیم که چطور این کار را انجام دهید و چه زمانی بهترین زمان برای این کار است.

چطور یک سرمایه گذاری درست انجام دهم؟

این موضوع که چه زمانی برای سرمایه گذاری اقدام کنیم که سود زیادی به دست آوریم از موضوعاتی است که شاید برای خیلی از افراد سوال شود. اما ابتدا لازم است تا درباره نحوه صحیح سرمایه گذاری روی ملک اطلاعاتی داشته باشیم که هنگام انجام این کار دچار سر درگمی و مشکل نشویم.

مشخص کردن سرمایه خود

شما در ابتدای هر کاری باید بدانید که چقدر سرمایه برای آن دارید و این که چقدر از آن سرمایه را می‌خواهید وارد بازی کنید. از مهم ترین اصول اولیه قبل از اقدام به سرمایه گذاری  مشخص کردن سقف سرمایه است.

مشخص کردن نوع املاک

بعد از این که شما سقف خرید و سرمایه خود را مشخص کردید لازم است محدوده سرمایه گذاری خود را کاهش دهید. به طور مثال به فکر خرید یک آپارتمان مسکونی و سرمایه گذاری روی آن باشید یا یک زمین کشاورزی و از انواع دیگر ملک فاصله بگیرید. محدوده انتخاب خود را کوچک تر کنید تا به نقطه مورد نظر نزدیک تر شوید.

مشخص کردن منطقه ملک

شما برای سرمایه گذاری در املاک لازم است تا شهر یا منطقه ای که می‌خواهید در آن سرمایه گذاری کنید را مشخص کرده و سپس به بررسی آن منطقه به جهت مناسب بودن برای سرمایه گذاری بپردازید.

بهترین زمان سرمایه گذاری در املاک چه زمانی است؟

حال بپردازیم به اصلی ترین بحث این مقاله که چه زمانی را برای سرمایه گذاری روی ملک باید انتخاب کنیم. البته شما محدود به این زمان ها نیستید و می‌توانید هر زمان که اراده کنید، این کار را انجام دهید اما برای سود و بازدهی بیشتر و پایین آوردن درصد ضرر بهتر است در این زمان ها اقدام کنید.

دوران رکود بازار

به تعبیر برخی از مردم هنگامی که رکود حاکم می‌شود، بهترین زمان برای خرید ملک و سود بردن است اما در پشت پرده واقعیت هایی نهفته است که شاید تمایل داشته باشید آن‌ها را بدانید.

معمولا اینگونه است که در دوره‌ رکود قیمت ها نسبت به زمان رونق اقتصادی، افت شدیدی پیدا می‌کنند. البته بهتر است بگوییم نرخ رشد قیمت ها کاهش پیدا می‌کنند نه خود قیمت. پس قیمت ها هنوز هم روند افزایشی خودرا دارا می‌باشند ولی این افزایش قیمت بسیار کم تر از افزایش قیمت در دوران رونق است. همچنین تغییرات قیمت ها به صورت ناگهانی و شدید نخواهد بود و درصدی کم‌تر نسبت به تورم رشد دارند.

پس با توجه به مطالب گفته شده دست نگه داشتن برای خرید و فروش ملک در دوران رکود کار منطقی ای به نظر نمی‌رسد زیرا ملک سرمایه کلان محسوب می‌شود و هنگام خرید تخفیف های زیادی توسط فروشندگان به خریداران داده نمی‌شود.

اوایل سال

در ماه فروردین و اوایل سال که بازار ملک کمی افت می‌کند یکی از بهترین مواقعی است که می‌شود برای سرمایه گذاری در املاک اقدام کرد. در این ماه با افت قیمت ها شما می‌توانید ملک مورد نظر را با قیمت مناسب تهیه کنید و در اواخر سال شاهد رشد قیمت و افزایش سرمایه خود باشید.

دوران تنش های اقتصادی

بازار ملک معمولا در هنگام ایجاد تنش های اقتصادی کشور دچار دگرگونی می‌شود و افراد زیادی برای خرید و فروش اقدام می‌کنند. توصیه می‌شود در شرایطی اقدام به خرید کنید که آرامش سیاسی و اقتصادی در کشور بر قرار است.

حرکت در خلاف تصور عموم

اگر شما فرد ریسک پذیری هستید بهتر است گاهی برای سرمایه گذاری روی ملک خلاف جهت بقیه حرکت کنید. یعنی اگر در زمانی اکثر مردم ترس از خرید و سرمایه گذاری در املاک را دارند، شما  اقدام به این حرکت کنید. تجربه ثابت کرده که گاها این اتفاق سود های زیادی را شامل می‌شود. پس اگر می‌خواهید کمی ریسک کنید این راه یکی از راه های ریسک کردن است که ممکن است جواب هم بدهد.

کلام آخر

سعی کردیم تا شما را در راه رسیدن به یک سرمایه گذاری موفق در حوزه ملک و املاک راهنمایی کنیم و با بررسی نکاتی درباره سرمایه گذاری در املاک همچنین بررسی بهترین زمان برای اقدام کردن به این کار شما را در راه رسیدن به اهداف و خواسته هایتان کمک کنیم. همچنین شما برای دریافت یک مشاوره خوب درباره سرمایه گذاری روی ملک می‌توانید به “مجموعه مشاورمون” مراجعه کنید و از مشاوران با تجربه این مجموعه، کمک بگیرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها