بررسی کاربرد لوستر و آباژور - پلتفرم مشاورمون
بررسی کاربرد لوستر و آباژور - پلتفرم مشاورمون

بررسی کاربرد لوستر و آباژور

  1. Home
  2. »
  3. بررسی کاربرد لوستر و آباژور

کاربرد لوستر و آباژور چیست؟

در این مقاله به کمک تیم مشاورمون می‌خواهیم به بررسی کاربرد لوستر و آباژور در فضاهای مختلف بپردازیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. همان‌طور که می‌دانید لوسترها ابزارهایی هستند که برای روشنایی بخشی به فضا مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین یکی دیگر از کاربرد‌های مهمی که لوستر‌ها دارند این است که دکوراسیون داخلی فضا را تکمیل می‌کنند. همان‌طور که اطلاع دارید این روزها سبک‌های مختلفی برای طراحی داخلی فضاهایی مثل شرکت‌ها، منازل، آرایشگاه‌ها، فروشگاه‌ها، تالارها و… وجود دارند. با توجه به اینکه فضای شما چه سبکی دارد، از نورپردازی متناسب با آن در طراحی داخلی استفاده خواهد شد.

 به ادامه‌ی بحث کاربرد لوستر و آباژور می‌پردازیم. لوسترها در ساختار خود به شکل یک لامپ تزیینی هستند که فضا را زیباتر و لوکس تر می‌کنند. معمولا لوستر‌ها چندین شاخه دارند. از هر شاخه‌ی لوستر چراغ هایی آویزان است. لوستر‌ها را به طور معمول از سقف آویزان می‌کنند. البته لوسترهای دیواری هم وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را بر روی دیوارها جهت نورپردازی بیشتر فضا نصب کنید. لوسترها در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. یکی از انواع لوسترها، نوع شمعی است. این لوستر یکی از لوسترهای سنتی است که هنوز هم در بسیاری از منازل دیده می‌شود. برخی دیگر از لوسترها در ساختار خود دانه‌های کریستالی دارند. این نوع از لوسترها به درخشان‌تر شدن نمای فضا کمک می‌کنند. به برخی از لوسترها، نام امپراطوری اطلاق می‌شود. در واقع این لوسترها مخروطی شکل هستند و یک زنگ در قسمت پایینی آن‌ها قرار دارد.

مزایای استفاده از آباژور در دکوراسیون داخلی

آباژورها  بیشتر جنبه‌ی تزئینی در دکوراسیون دارند و با پایه‌های کوتاه یا بلند تولید می‌شوند. با توجه به ابعاد فضایی که در اختیار دارید می‌توانید از آباژور پایه کوتاه یا پایه بلند استفاده کنید. آباژورها از قسمت‌های مختلفی مثل کلاهک، لامپ داخلی و همچنین پایه‌ی کوتاه یا بلند ساخته می‌شوند. پس طبق آن‌چه تاکنون‌ مطرح کردیم آباژورها را می‌توان به دو دسته‌ی کلی رومیزی و ایستاده تقسیم کرد. آباژور ایستاده پایه‌ی بلندی دارد. همچنین این آباژور در سه سبک مختلف ساخته می‌شود. برخی از آباژورهای ایستاده دارای کلاهک هستند. نوع دیگری از آن‌ها درونش مشعل دارد. همچنین آباژورهای ایستاده‌ای وجود دارند که با بازوی خم به فروش می‌رسند. اما آباژورهایی که رومیزی هستند به دلیل داشتن پایه‌ی کوتاه می‌توانند روی میز در کنار تخت قرار بگیرند. این نوع از آباژورها نسبت به نوع ایستاده قیمت کمتری دارند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها