بررسی مزایای بام سبز در توسعه پایدار شهری - پلتفرم مشاورمون
بررسی مزایای بام سبز در توسعه پایدار شهری - پلتفرم مشاورمون

بررسی مزایای بام سبز در توسعه پایدار شهری

  1. Home
  2. »
  3. بررسی مزایای بام سبز در توسعه پایدار شهری

تعریف و مزایای بام سبز در توسعه پایدار شهری

امروز در تیم مشاورمون قصد داریم نکاتی را در خصوص مزایای بام سبز و سایر مسائل مربوط به آن مطرح کنیم. با ما همراه باشید. در دنیای امروز مشکلات رو به افزایش هستند. به همین جهت هم سیاستی که کشورهای توسعه یافته در پیش میگیرند، اولویت قرار دادن سامانه‌های پایدار است. ایران همانطور که می‌دانید جزء کشورهای درحال توسعه محسوب می‌شود. با این حال برای اینکه مشکلات مختلف زیست محیطی و اجتماعی و فرهنگی را حل کند، سیاست مذکور را دنبال می‌کند. بحث بام سبز مربوط به زمان حال نیست. در واقع آن‌چه که موضوع جدیدی است مربوط به سامانه‌ی بام سبز است. در واقع ما باید از سامانه‌ی بام سبز در سطح کلان استفاده کنیم. با استفاده از این سامانه در سطح کلان می‌توان از مزایای گسترده‌ی آن بهره‌مند شد.

بررسی مزایای بام سبز

اگر در پی دستیابی به مزایای بام‌ سبز هستیم، باید در قالب سیاست‌های توسعه‌ی پایدار آن را تعریف کرده و مورد تحلیل قرار دهیم. در زندگی شهرنشینی امروزی بسیاری از افراد را می‌بینیم که خود را دور از طبیعت و آرامش حقیقی می‌دانند. در واقع یک خلاء بزرگ در زندگی شهرنشینان دیده می‌شود. راه‌اندازی و ساختن بام‌های سبز در برخی از شهرها مثل شهر تهران رو به افزایش است. ساختن فضای سرسبز بر روی بام پیشینه‌ی تاریخی در معماری دارد‌. با این حال توجه زیادی به آن در قالبی سازمان‌یافته و نظام‌مند نشده است. می‌توان گفت امروزه با پیشرفت انواع و اقسام تکنولوژی‌های نوین روبه‌رو هستیم. می‌توانیم همگام با علم و پیشرفت روزافزون فناوری چنین فضاهایی را با بهترین کیفیت ممکن احداث کنیم. مسئله‌ی ایجاد بام‌های سبز به شدت مورد توجه و استقبال افراد مختلف قرار گرفته است.

چند نکته‌ی پایانی

در خصوص مزایای بام سبز پیش از این صحبت کردیم. جا دارد مسائلی را در خصوص تفاوت بام‌های سبز کشور ایران با سایر کشورها بیان کنیم. یکی از مهم ترین تفاوت‌های بام‌های سبز ایران با سایر کشورها عدم وجود انگیزه‌های زیست محیطی در ساخت آنان می‌باشد. یک نکته‌ی دیگر که باید به آن اشاره کنیم این است که در کشور ما از مقوله‌ی بام سبز شناخت خیلی درستی وجود ندارد. همین امر نیز مستقیما بر کیفیت این سازه‌ها در کشورمان اثر می‌گذارند. در واقع با اجرای این طرح‌ها به شکل درست می‌خواهیم پیوند شهروندان را با طبیعت رقم بزنیم. متاسفانه با وجود طرح‌های مربوط به بام سبز در بسیاری از مناطق اجرای آن‌ها متوقف مانده است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها