بررسی تاریخچه تمامی مصالح ساختمانی در ایران - پلتفرم مشاورمون
بررسی تاریخچه تمامی مصالح ساختمانی در ایران - پلتفرم مشاورمون

بررسی تاریخچه تمامی مصالح ساختمانی در ایران

  1. Home
  2. »
  3. بررسی تاریخچه تمامی مصالح ساختمانی در ایران

امروز قصد داریم به کمک تیم مشاورمون در خصوص تاریخچه تمامی مصالح ساختمانی در ایران با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید. یکی از مصالح پرکاربرد در ساخت و ساز سرامیک است. سرامیک به دلیل بهره مندی ایران از موقعیت جغرافیایی ویژه پس از کشف و تولید به ایران نیز راه یافته است. غرب کوه های زاگرس و نرسیده به کرمانشاه، بخش هایی از آذربایجان، جنوب شرقی ایران و مناطق جنوبی دریای خزر از قطب های تولید سرامیک ایران هستند. بعد از سرامیک به بررسی بلوک های سبک می‌پردازیم. بلوک های سبک که از انواع بلوک های متخلخل هستند، برای دیوارهای غیرباربر، شیب بندی، کف سازی و… به کار می‌روند. فرمول بلوک سبک اولین بار توسط یک معمار سوئدی کشف شد. در ایران هم استفاده از این نوع بلوک به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد. طبق مباحث ۱۸ و ۱۹ مقررات ملی ساختمان استفاده از بلوک سبک با گذشت زمان توسعه یافت.

نکات تکمیلی

به ادامه‌ی بحث تاریخچه تمامی مصالح ساختمانی در ایران می‌پردازیم. سیمان نیز از دیگر مصالح پرکاربرد ساختمانی است که دارای قدمتی معادل با پیش از میلاد مسیح می‌باشد. برای اولین بار این متریال در کشور رم مورد استفاده قرار گرفت. دو ماده اصلی سیمان پرتلند خاک رس و سنگ آهک است. سیمان های معمولی که در ایران استفاده می‌شوند با توجه به انواع کاربردی که دارند متفاوت هستند و به نوع ۱،۲،۳،۴ و ۵ تقسیم می‌شوند. یکی دیگر از مصالح ساختمانی پرکاربرد که قدمت آن به ده هزار سال پیش برمی‌گردد، آجر است. بناهای آجری قدیمی در کشورمان ایران هم وجود دارند. یکی از بناهای آجری قدیمی مجموعه کاخ ساسانی سروستان است. این کاخ در استان فارس قرار دارد. آجر که در واقع نوعی سنگ مصنوعی است از مواد مختلفی تشکیل شده است. خاک رس، سدیم، پتاسیم، ماسه، سنگ آهک، فسفات و… موادی هستند که در مخلوط آجر به کار می‌روند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها