بررسی انواع گلخانه - پلتفرم مشاورمون
بررسی انواع گلخانه - پلتفرم مشاورمون

بررسی انواع گلخانه

  1. Home
  2. »
  3. بررسی انواع گلخانه

امروز قصد داریم به کمک تیم مشاورمون در خصوص انواع گلخانه با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید. ساخت گلخانه باعث می‌شود تا گیاهان در فصول سرد و گرم سال از دست سرما و گرما در امان بمانند. در گلخانه ها عوامل اصلی تولید نظیر نور، رطوبت، دما، کربن دی اکسید و… ایجاد می‌شوند. گلخانه ها در ابعاد و اندازه های مختلفی ساخته می‌شوند. به طور کلی دو نوع گلخانه‌ی ثابت و متحرک داریم. گلخانه‌های ثابت، از مصالح ساختمانی ثابتی ساخته می‌شوند. اما گلخانه‌های متحرک به گونه ای ساخته می‌شوند که قابلیت جا به جایی داشته باشند.

این که چه میزان محصول از گلخانه برداشت شود به امکانات کنترلی گلخانه و نوع محصول وابسته است. در ایجاد گلخانه باید یک سری از نکات را مدنظر قرار داد. برای مثال لازم است تا گلخانه ها طوری ساخته شوند که بیشترین میزان ممکن از نور آفتاب را بتوانند دریافت کنند. یکی دیگر از مسائل مهم در ساخت گلخانه وجود جریان هوای کافی است. هوای تازه باید در مجاورت برگ های گیاهان جریان پیدا کند. این کار باعث می‌شود تا گیاهان بتوانند از هوای تازه برای رشد خود استفاده کنند.

ساختار انواع گلخانه

اینک ساختار انواع گلخانه را بررسی می‌کنیم. گلخانه ها از نظر ساختار نیز می‌توانند در انواع یکطرفه، نیمه دو طرفه، سقف شیروانی، سقف قوسی، سقف گنبدی، دندانه ای و… ساخته شوند. برای پوشش گلخانه نیز از متریال مختلفی استفاده می‌شود. انواع پلاستیک نرم مثل پلی اتیلن، پلی وینیل فلوراید و پلاستیک سخت مثل فایبرگلاس، پلی کربنات و‌… در پوشش گلخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. شیشه نیز یکی دیگر از متریال مورد استفاده برای پوشش گلخانه است که مزایا و معایبی نیز دارد. برای مثال چون شیشه ها زود حرارت را از دست می‌دهند، هزینه گرم کردن گلخانه های با پوشش شیشه‌ای بیشتر از گلخانه های با پوشش پلاستیکی است. همچنین طول عمر شیشه زیاد است و میزان عبوردهی نور نیز از آن بالاست.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها