بتن چیست؟ - پلتفرم مشاورمون
بتن چیست؟ - پلتفرم مشاورمون

بتن چیست؟

  1. Home
  2. »
  3. بتن چیست؟

شیوه ی ساخت

بتن یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی روی زمین است که قوی، بادوام، مقاوم در برابر آتش می باشد و استفاده از آن ساده است. با مشاورمون برای بررسی ویژگی های این ماده همراه باشید. می‌توان این ماده را متناسب با هر اندازه یا شکلی ساخت و در مقایسه با سایر مصالح دارای چهار ماده اولیه است: آب، ماسه (که سنگدانه ریز نیز نامیده می شود)، شن (معروف به سنگدانه درشت) و سیمان.
این ماده با قرار دادن مواد استخراج شده (عمدتا سنگ آهک) در یک کوره، سپس آسیاب کردن آنها به صورت پودر ساخته می شود. سیمان یک عنصر کلیدی در مجموعه ی مصالح ساختمانی از جمله دوغاب، ملات، گچ و البته بتن است.

بررسی ویژگی ها

مشخصات بتن با سنگدانه یا سیمان مورد استفاده و یا با روشی که برای تولید آن استفاده شده تعیین می شود. نسبت آب به سیمان عاملی تعیین کننده است و در بتن های سازه ای معمولی با محتوای آب کمتر در نتیجه ی نهایی کار مواد قوی تر می شوند. در صورت نیاز به بتن قوی می توان مقدار سنگدانه را نسبت به سیمان کاهش داد. با این حال، سیمان یک عامل موثر بر هزینه است و افزایش نسبت سیمان در مخلوط، قیمت کلی را افزایش می دهد.

بررسی مزایا

اکنون در تیم مشاورمون می خواهیم مزایای این ماده را بررسی کنیم. باین ماده جنبه های مثبت متعددی دارد برای مثال این ماده نسبتاً ارزان است و عمر طولانی با امکان نگهداری آسان دارد و قبل از اینکه سفت شود یک ماده بسیار انعطاف پذیر است که به راحتی می توان آن را شکل داد. همچنین این ماده غیر قابل احتراق است.

بررسی انواع بتن

نوع سیمانی پرتلند : این همان حالت معمولی است که به عنوان مصالح ساختمانی برای مقاصد مسکونی، صنعتی و تجاری استفاده می شود. سیمان به کار رفته در این نوع سرشار از سیمان آلومینیومی است. همچنین این شکل از مواد مبتنی بر آهک است.

نوع آسفالتی : این نوع در درجه اول برای ساخت و ساز جاده استفاده می شود. نقش سیمان  را در این مورد قیر ایفا می کند که کامپوزیت های بتن را در حضور زغال سنگ در دماهای بالا محکم نگه می دارد و می چسباند.

نوع پلیمری : این نوع در مواردی استفاده می شود که مواد سیمانی از جنس پلیمری باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها