بتن ریزی - پلتفرم مشاورمون
بتن ریزی - پلتفرم مشاورمون

بتن ریزی

  1. Home
  2. »
  3. بتن ریزی

اهمیت بتن ریزی

به کمک تیم مشاورمون می‌خواهیم در خصوص بتن ریزی اطلاعاتی به دست آوریم. بتن محصولی است که به طور مصنوعی مخلوط شده و از سخت شدن مخلوط سیمان، ماسه، شن و آب به نسبت های از پیش تعیین شده به دست می آید. فرآیند اختلاط و ریختن آن در محل مورد نظر را بتن ریزی می گویند. به عنوان یک حقیقت پس از آب دومین ماده پرمصرف در جهان هستی بتن است.

همانطور که اشاره شد، مخلوط بتن به سه جزء اصلی تشکیل دهنده سیمان، ماسه، سنگدانه و آب نیاز دارد. این امر فعالیت اصلی و نقطه عطف در یک پروژه ساختمانی است. بتن در عناصر اصلی سازه مانند پی، تیرها، ستون ها، دیوارها، دال ها و غیره استفاده می شود. در مورد سه ماده اصلی مورد نیاز در بتن بحث کردیم. لازم است یادآور شویم سیمان، اندازه سنگدانه مورد استفاده در ساخت و ساز برای ساخت بتن از پروژه ای به پروژه دیگر متفاوت است. بدین معنی که بستگی به پیشنهاد و مشخصات فنی ارائه شده توسط مشاوران یا مهندس مسئول دارد.

طراحی مخلوط در بتن ریزی چیست؟

طراحی مخلوط در بتن ریزی فرآیندی است که در آن بتن ها بر اساس نتایج به دست آمده از مخلوط های آزمایشی انجام شده مخلوط می شوند. این فرآیند برای به دست آوردن بهترین و قوی ترین بتن ها با هزینه کمتر انجام می شود. چنین فرآیندی شامل محاسبات و آزمایش های آزمایشگاهی زیادی است. به طور کلی مخلوط کردن تمام مواد مورد نیاز به نسبت محاسبه شده انجام می شود تا مصرف سیمان پس از اختلاط به حداقل برسد. نمونه های بتن گرفته شده و آزمایش می شوند تا مخلوط نهایی به عمل آید.

هزینه‌ی کار

هزینه‌ی بتن ریزی نیز از مکانی به مکان دیگر متفاوت است . بنابراین، قبل از تعیین قیمت بتن در هر متر، باید آنالیز نرخ مکعب انجام شود. در اینجا ما برخی از عوامل موثر بر نرخ بتن را فهرست می کنیم. محل کار، حجم کل بتن ریزی برای پروژه، ارتفاع سازه، در دسترس بودن مواد اولیه مورد نیاز، نوع و کیفیت سیمان مورد استفاده، روش اختلاط بتن، نوع بتن مورد استفاده در زمره‌ی این عوامل هستند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها