ایران دومین جایگاه خرید ملک در ترکیه - پلتفرم مشاورمون
ایران دومین جایگاه خرید ملک در ترکیه - پلتفرم مشاورمون

ایران دومین جایگاه خرید ملک در ترکیه

  1. Home
  2. »
  3. اخبار
  4. »
  5. ایران دومین جایگاه خرید ملک در ترکیه

مرکز آمار ترکیه اعلام کرده است که در ماه‌های اخیر تعداد خرید خانه در ترکیه توسط ایرانی‌ها بیشتر بود. پس از ایرانی‌ها اما   اتباع روسیه با خرید ۲۱۲۴خانه، افغانستان با خریداری ۱۵۰۶خانه و قزاقستان با خرید ۹۵۳ خانه در جایگاه سوم تا پنجم مهاجرت به ترکیه قرار دارند.

در هفت ماه نخست سال۲۰۱۹ نیز ایرانی‌ها دو هزار و ۶۶۶ خانه در ترکیه خریداری کردند. اما در هفت ماه نخست سال ۲۰۲۰ با وجود محدودیت‌های کرونایی ورود به ترکیه افزایش یافت و  خرید خانه توسط ایرانی‌ها در این کشور به ۳۱۶۸خانه رسید. امسال اما این میزان پس از  افزایش هزینه‌ها در داخل کشور باز هم رشد کرد و به خرید سه هزارو ۶۸۹ خانه در ترکیه توسط ایرانی‌ها منجر شد.

در ماه‌های اخیر که ارزش پول ملی ترکیه با کاهش شدید مواجه شد نیز ایرانی‌ها پیشتاز سفر به ترکیه شده‌اند. اگرچه هنوز آمار خرید خانه در ترکیه در دو‌ماه اخیر توسط مرکز آمار آن کشور اعلام نشده است اما به‌نظر می‌رسد روند خرید خانه در این کشور توسط ایرانی‌ها در دو ماه اخیر نیز افزایش داشته است.

براساس آمار گمرک جمهوری اسلامی‌ایران در ۷‌ماه اخیر حدود سه میلیون‌و ۹۵۰ هزار مسافر و گردشگر از مرزهای ایران با ترکیه خارج شده‌اند. یعنی در ۹‌ ماه اخیر بیش از چهار میلیون ایرانی به ترکیه سفر کرده‌اند. بیش از سه میلیون‌و ۹۶۳ هزار مسافر و گردشگر ورودی از ترکیه نیز در مرزهای هوایی و زمینی با آن کشور به ثبت رسیده است.

محمدرضا لطیفی، سخنگوی گمرک ایران البته اعلام کرده که تعداد سه میلیون‌و ۱۲۲هزار و ۱۷۵ ایرانی در هشت ماه نخست امسال از مرزهای زمینی و هوایی به ترکیه سفر کرده‌اند که از این تعداد برخی از مقصد ترکیه به دیگر نقاط جهان سفر کرده‌اند.
حتی اگر آمار گمرک جمهری اسلامی‌ایران را از سفر مسافران و گردشگران ایرانی به ترکیه تقریبی درنظر بگیریم. باید گفت ترکیه همچنان مقصد اصلی خروج مسافران و گردشگران ایرانی است که با هدف سرمایه‌گذاری و خرید ملک و دریافت اقامت یا به قصد تفریح و تجارت خرد وارد آن کشور شده‌اند.
چندی پیش نمایندگان مجلس از رشد خرید خانه توسط ایرانی‌ها که بیشتر با هدف دریافت اقامت در آن کشور انجام می‌شود ابراز نگرانی کرده بودند. اما در ماه‌های اخیر با کاهش شدید ارزش پول ملی ترکیه در برابر دلار به‌نظر می‌رسد، رغبت ایرانی‌ها برای سفر بیشتر شده و خرید خانه در آن کشور افزایش یافته است.

منبع: روزنامه همشهری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها