انتخاب و نصب صحیح پرده - پلتفرم مشاورمون
انتخاب و نصب صحیح پرده - پلتفرم مشاورمون

انتخاب و نصب صحیح پرده

  1. Home
  2. »
  3. انتخاب و نصب صحیح پرده

هرگونه پرده ای می تواند باعث مسدود کردن نور و افزایش حریم خصوصی شود، اما یک ایده مناسب می تواند اندازه ظاهری یک اتاق را تغییر دهد، پنجره های نامناسب را پنهان یا تصحیح کند و ظاهری منظم به فضای شما ببخشد ، صرف نظر از زیبایی از منظرسنتی یا مدرن برای اینکه بتوانید پرده های خود را به درستی تنظیم کنید،چند دستورالعمل برای ارتفاع، عرض، نصب و موارد دیگر گردآوردی شده است.

ارتفاع
حتی منصف ترین پرده فروشی ها می توانند از دو قانون کلیدی بهره مند شوند: تقریبا در هر سناریویی ، بهترین مکان برای آویزان کردن پرده در خط سقف است یا به عبارتی دیگر درست در سقف یا دقیق ا زیر کناف و گچبری .این روش طولانی ترین ظاهر ممکن را ایجاد می کند ، که می
تواند فضاهای کوچک را بزرگتر و فضاهای بزرگ را با شکوه جلوه دهد. چه پنجره بلند باشد یا کوتاه، بزرگ باشد یا کوچک ، و یا حتی دارای شکل عجیب و غریب باشد ، دو پنل ساده از کف تا سقف که در کناره ها قرار بگیرد جلوه بصری ملموس ایجاد می کنند.
برخورد پرده ها مماس بر سطح کف زمین (یا حدود 5 سانتی متر بالا تر از سطح کف) متداول ترین ترند امروزی است ، اما با بلندی بیشتر از ارتفاع کف تا سقف به صورت آویزان و افتاده روی زمین می توانید جلوه ای جذاب و رومانتیکی ایجاد کند. در این حالت ، اجازه دهید حدود 8 تا 10 سانتی متر از پرده بر روی سطح کف باشد تا کمی کمانش ایجاد شود. فقط مطمئن شوید که کف را عاری از زباله نگه دارید تا پرده های شما بهجارو گرد و غبار تبدیل نشوند.

پنل پرده جفت
استفاده از پنل های جفت بر روی یک میله پرده بلند، حتی برای مجموعه های پیچیده ای از پنجره ها ، مانند پنجره های مقعر شاهنشین و پنجره های پاسیو معمولا گزینه مناسبی است. دراین حالت ، هر در مجموعه ای از پرده های خاص خود را دارد که به طور مستقل قابل دسترسی هستند، اما مستقیما از یک میله پرده پیوسته آویزان شده اند که ظاهر را منظم نگه می دارد.

دیوار به دیوار
یکی دیگر از رویکردهای کاربردی این است که به سادگی پرده ای را از دیواری به دیوار دیگر بپوشانید. این امر به پوشاندن پنجره های عجیب و غریب کمک می کند و یک سطح ساده که زمینه ای زیبا برای سایر عناصر طراحی است ایجاد می کند.
به طور کلی ، پرده های شفاف و سفید، راهی عالی برای پوشاندن هر اندازه ، شکل یا تعداد پنجره هستند و اجازه می دهند نور به راحتی وارد اتاق شود.

گرچه، پرده های ضخیم نیز می توانند در طرح دیوار به دیوار فوق العاده به نظر برسند ، به ویژه اگر مبلمان را در جلوی آنها قرار دهید. حتی میتوانید با استفاده از یک فاصله بین دو پرده ، شی یا آینه ای را بین آنها قرار دهید تا یک نقطه اتصال مشترک به دیوار باز شود.به خاطر داشته باشید که اگر برای پرده های دیوار به دیوار رنگ تیره انتخاب می کنید ، باید آن پرده را با یک شیء تیره در طرف مقابل اتاق متعادل کنید و اگر خیلی مطمئن نیستید، یک شی با رنگ خنثی استفاده نمایید که کمتر سنگین به نظر رسد.

پرچین و متراکم
مهم است که به خاطر داشته باشید که عرض واقعی پرده نباید با عرض میله پرده برابر باشد. این به دو دلیل مهم است: چین و تراکم پرده.برای پر چین بودن و ایجاد موج طبیعی و دلپذیر عرض پرده باید عریض باشد در این حالت برای پوشاندن پنجره ها پس از باز کردن پرده همچنان شاهد چین های منظم و یک اندازه خواهید بود.تراکم معمولی برای عرض پرده 2 برابر عرض میله است. با سه برابر محاسبه کردن عرض میله جهت ایجاد ½ چین و تراکم پرده ای لوکس تر خواهید داشت ، مخصوصا برای پارچه های نازک و انعطاف پذیر مانند حریر.

دسته های چین پرده ها در هنگام باز شدن باید به صورت مساوی از یکدیگر قرار گیرند و در مواقع جمع کردن پرده تمام چین های تا شده میتوانند بسیار محکم به هم فشرده شوند. و وقتی پرده ها باز هستند به دلیل تراکم چین ها همچنان فضای قابل توجهی را روی میله اشغال می کنند. این بدان معناست که اگر می خواهید پرده ای کاملا باز شود وروی پنجره ای قرار نگیرد ، میله پرده یا ریل در انتها هر دو سمت به طول بیشتری احتیاج دارد تا به پرده اجازه دهد از روی حاشیه پنجره خارج شود.

میزان فضای دقیق تراکم چین ها پس از جمع شدن با توجه به ضخامت و انعطاف پذیری جنس و نوع انواع پرده بسیار متفاوت است، بنابراین بهتر است حتما با یک طراح پرده مشورت کنید. با این حال ، به عنوان یک قاعده کلی ، یک پرده سبک و نازک به 10 تا 15 درصد از عرض پنل برای جمع شدن نیاز دارد ، در حالی که یک پرده سنگین تر و ضخیم به 20 تا 25 درصد از عرض پنل پرده نیاز دارد. بنابراین ، اگر می خواهید پرده شما به اندازه کافی باز شود و کل پنجره را نشان دهد ، میله پرده باید به میزان درصد های اشاره شده , گسترده تر از خود پنجره باشد.در شرایطی که فضای کافی برای جمع کردن پرده از روی چین ها وجود ندارد، مانند پنجره های مجاور هم در کنج ها، باید از پارچه های سبک و نازک تر استفاده کنید که پس از جمع شدن فضای زیادی را اشغال نکنند.

از سوی دیگر، می توانید پارچه ای ضخیم (با قابلیت مهار نور بالا) انتخاب کنید و به خاطر بسپارید که پرده ها کاملا باز نمی شوند. در این حالت پرده ای بسیار شیک دارید که همزمان پنجره یا درب در صورت لزوم قابل استفاده است ، داشتن پرده ای شیک در کنار پنجره ای با قابلیت باز و بسته شدن ایده آل ترین گزینه ای است که شما واقعا به آن احتیاج دارید.

نکته ای در مورد چین
چین های پرده طرح دار علاوه بر اشغال فضا ، می تواند ظاهر آنها را به طور چشمگیری هنگام بسته شدن تغییر دهد. هنگام انتخاب پارچه برای پرده، سعی کنید یک قطعه پرده بزرگ را در دست بگیرید تا بتوانید نحوه چین خوردگی پارچه را ببینید. این کار به شما ایده دقیق تری از نحوه نصب پرده ها می دهد.در تصویر پایین توجه کنید که چگونه پرده در این اتاق از حالت حلقه در حالت بسته شدن به یک خط راه راه کامل تبدیل می شود که یک تغییر کاملا شگفت انگیزاست.

پرده داخل قاب پنجره
یکی دیگر از گزینه های هوشمند برای فضاهای تنگ استفاده ازپرده در قاب پنجره به جای آویزان کردن پرده است که شدیدا در یک رنگ ثابت مدرن بنظر می رسد و یا در یک الگوی مشخص بیشتر سنتیبنظر می رسد..در هر صورت ، پرده ای که داخل قاب پنجره قرار می گیرد ، نیازی به فضای اضافی در کناره ها ندارد. در عوض ، باید در بالای آن قرار بگیرد ، بنابراین پرده نازک باعث می شود تا زمانی که پرده بالا است ، تا حد ممکن پنجره را آشکار کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها