الوار توده‌ای چیست؟ - پلتفرم مشاورمون
الوار توده‌ای چیست؟ - پلتفرم مشاورمون

الوار توده‌ای چیست؟

  1. Home
  2. »
  3. الوار توده‌ای چیست؟

ویژگی‌های الوار توده‌ای

الوار توده‌ای جزء یکی از کاربردی ترین و جدیدترین مصالح ساختمانی در صنعت ساخت و ساز به شمار می‌رود. در تیم مشاورمون ویژگی های الوار توده‌ای را بررسی خواهیم کرد. الوارهای توده‌ای نسبت به سایر الوارها متفاوت هستند. زیرا در طی فرایند تولید به صورت لایه لایه ساخته می‌شوند. این الوارها به دلیل ساختار منحصربه‌فردی که دارند در پروژه های بزرگ و سنگین به کار می‌روند. چون لایه لایه بودن الوارها موجب افزایش دوام و استحکام کار خواهد شد. الوارهای توده‌ای می‌توانند نمای بسیار زیبا و خاصی را برای سازه شما به وجود بیاورند. از مزایای زیست محیطی الوارهای توده‌ای این است که باعث کم شدن انتشار گاز کربن در محیط می‌شوند. می‌توان الوارهای توده‌ای را با آهن و بتن ترکیب کرد و در پروژه های عظیم مورد استفاده قرار داد.

چند نکته تکمیلی

در ادامه بحث در خصوص الوار توده‌ای بهتر است تا با تعریف کلی الوار و نحوه تولید آن آشنایی پیدا کنیم. الوار زمانی به دست می‌آید که کنده‌ها به صورت طولی اره شوند و در ادامه تقسیم طولی و عرضی آن‌ها انجام شود. الوار مستخرج از درختانی است که قبلا پوست و شاخ و برگ آن‌ها کنده شده باشند. در طی فرایند تولید الوار، ضایعاتی هم به دست می‌آیند که از آن‌ها نیز می‌توان در عملیات مختلف ساخت و ساز استفاده کرد.

اگر به دنبال گزینه‌های به صرفه برای تولید الوار هستید، ما چوب صنوبر و توس را به شما معرفی می‌کنیم. روند خشک کردن الوار معمولا به دو شکل انجام می‌شود. در حالت اول چوب ها را می‌توان در فضای آزاد خشک کرد. در حالت دوم هم الوارها در اتاق های مخصوص و دربسته قرار می‌گیرند تا خشک شوند. الوارها با توجه به نحوه‌ی اره دادن چوب به صورت بدون لبه، لبه‌دار و پلان شده هستند. الوارها با وجود اینکه وزن سبکی دارند از ظرفیت باربری بالایی برخوردارند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها