الزامات و ترندهای طراحی معماری در سال ۲۰۲۲ - پلتفرم مشاورمون
الزامات و ترندهای طراحی معماری در سال ۲۰۲۲ - پلتفرم مشاورمون

الزامات و ترندهای طراحی معماری در سال ۲۰۲۲

  1. Home
  2. »
  3. الزامات و ترندهای طراحی معماری در سال ۲۰۲۲
الزامات و ترندهای طراحی معماری در سال ۲۰۲۲

سال نو شمسی و میلادی با ترندهای ویژه معماری، نوید بخش سالی متحول، در حال گسترش و رو به بهبودی است. ترندهای معماری همواره دست خوش تغییر است، گاه متریال و مصالح ، گاه تکنیک و شیوه ی اجرا و گاهی سبک معماری در شیوه ساخت است که هر ساله به شکل چشمگیری متحول می شود. امروزه به شکر حضور شبکه های اجتماعی گسترده ، انسان ها در سر تا سر کره ی زمین در حال رصد کردن ترندهای معماری نوین هستند و همواره شخصا و یا از طریق یک معمار املاک خود‌ را با توجه به ترندهای معماری بازسازی می کنند .
با شروع پاندمی کرونا، طی چند‌ سال اخیر، مشکلات و چالش های فراوانی در صنعت ساخت و معماری، ایجاد شد. انتظار می رود در 2022 معماری و صنعت ساختمان سازی شاهد پیشرفت چشمگیری باشد، متریال های جدید، ایمنی و سلامت کارگران، تکنسین ها و معماران واکسینه شده، با قدرت بیشتر وارد عرصه ساخت خواهند شد. بنابراین معماران تازه نفسه گرفته و سلامت مطابق سالیان گذشته، ترندهای معماری کارآمدی را خلق خواهند کرد. حضور خلاقیت از طریق معماران سطح کیفیت زندگی انسان ها را ارتقا می بخشد، زیرا در شرایط پاندمی کرونا زندگی ما انسان ها دستخوش تغییرات چشمگیری شده است. در این مقاله گروه مشاورمون شما همراهان همیشگی را با ترند های معماری سال 2022 آشنا می کند.

1- مینیمالیست و سادگی

مینیمالیسم و ​​سادگی در طراحی معماری بدون شک در صدر لیست ترندهای سال 2022 خواهد بود. توجه به نحوه ی ترکیب متریال و جزییات ملموس و طراحی پلان های ساده باعث تغییرهای بزرگ خواهد شد.
با بهرهمندی از عناصر ساده معماری ، فرم و طرح ساده و متریال معماری پیشرفته مینیمالیست مطرح شد و در این ترند، علا قه تزئینات و گچبری فراوان در جهت ماهیت و خلوص پروژه از اهمیت بسیاری کمتری برخوردار است.

2- سلامت کاربران

سلامت کاربران یک محیط معماری سالیان زیادی است که در لیست ترندهای معماری قید گشته است. با توجه به تغییرات ویروسی سال های اخیر، در سال 2022 ، شاخص میزان آسایش و رفاه کاربران نیز به گونه ی دیگر شده است‌.
چالش بیماری کرونا در قرن ۲۱ زندگی انسان ها را متحول کرد . انسان به طور غریزی نیاز به ارتباط با هم نوع خود دارد. از سوی دیگر
نحوه ی تعامل و ارتباط گیری افراد بر میزان استرس، روح و روان بشریت تاثیر می گذارد، پس در طراحی بعد از کرونا نحوه ی ارتباط فضایی تاثیر مستقیم بر تعادلات روحی کاربران آن فضا دارد.

3-تلفیق فضای باز و بسته

به دلیل ایجاد قرنطینه در زمان بیماری کرونا، تمایل به قرار گرفتن در فضای طبیعی از سوی انسان ها بیشتر شده و کاربران تصمیم گرفتند از فضای شهری و ازدحام جمعیت دور بمانند، کارها دورکاری شده اند، دانشجویان به صورت آنلاین تحصیل می کنند و در نتیجه دسترسی به فضای باز مانند حیاط و تراس، کیفیت زندگی آنها را بهتر می کند. در سال ۲۰۲۲ تمرکز بر ترند معماری، تلفیق محیط باز و بسته اهنیت بیشتری دارد و بر ساخت خانه ارزان که در ارتباط با حیاط و یا تراس باشد تاثیر میگذارد.

4- پایداری محیطی و معماری سبز

پایداری نه تنها الزام بلکه ترند معماری ضروری است. بهرمندی از متریال مناسب و طراحی بیوفیلیک ترند معماری سال ۲۰۲۲ است.
ویژگی های معماری پایدار و سبز به شرح زیر است:
تصفیه آب و فاضلاب
استفاده از انرژی های تجدید پذیر
مواد و مصالح سازگار با محیط زیست
کاهش سطح آلایندگی
تولید کمتر زباله و ضایعات.

۵-بازسازی و حتی نوسازی

با کاهش ساخت و ساز میزان بازسازی املاک فرسوده گسترش یافته است. نوسازی رو به افرایش است و تعمیر ساختمان‌های چند سال ساخت با کاهش ساخت‌ و ساز جدید بیشتر شده است. نوسازی پروژه های قدیمی نسبت به ساخت برای مالکان ساختمان‌ها هزینه ی کمتری دارد لذا نوسازی دوستدار محیط‌زیست است. در نتیجه اهمیت زیادی در ترند معماری سال 2022 دارد.

6-طراحی فضای باز در ارتباط با فضای بسته

تلفیق فضای مختلف خانه یا فضای اداری جهت خلق محیط منعطف و چند کاربردی ترند معماری سال ۲۰۲۲ خواهد بود زیرا به ساکنین اجازه می دهد تا بدون وجود محدودیت از فضای باز محیط پیرامون خود لذت ببرند، زیبای بصری فضای باز و بسته سبب افزایش آسایش بصری می شود.

7-هوشمند سازی و اتوماسیون هوشمند

در دنیا مدرن، ساختمان هوشمند فضای ایده آل برای انسان امروزی و معماران صنعت ساخت است. ترند معماری هوشمند آسایش، رفاه بیشتری را فراهم می کند و باعث کاهش مصرف انرژی می شود.

8-سازه های نمایان یا اکسپوز

در فرآیند ساخت و معماری، روش ساخت و مصالح نوین در حال گسترش هستند و تاثیر مستقیمی بر عملکرد خانه دارد. از دیر باز همواره فولاد در صنعت ساختمان استفاده شده، زیرا از نظر زمان ساخت و ویژگی های فولاد، و ماهیت انعطاف پذیری مصرف فولاد در ساختمان سازی مناسب و مقرون به صرفه است. سبک صنعتی با سازه های اکسپوز از ترندهای 2022 است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها