اعتراض به مالیات قطعی - پلتفرم مشاورمون
اعتراض به مالیات قطعی - پلتفرم مشاورمون

اعتراض به مالیات قطعی

  1. Home
  2. »
  3. اعتراض به مالیات قطعی
اعتراض به مالیات قطعی

نحوه اعتراض به مالیات قطعی یکی از موارد حقوقی است که برای بسیاری از حوزه های کاری امکان پیش آمدن آن وجود دارد. از مواردی در رابطه با موضوعات وابسته به کارهای مرتبط با ساخت و ساز و شهرداری گرفته تا مسائلی درباره حقوق و دستمزد و بیمه. اطلاع از روند قانونی و صحیح اعتراض می تواند برای افراد کارساز باشد. چرا که گاهی آن چه که به عنوان مالیات برای مؤدی ها در نظر گرفته می شود با نظر آن ها تطابق ندارد. در این صورت است که اعتراض به مالیات می تواند مؤدی ها را به حقوقی که اعتقاد دارند از آن ها ضایع شده است، برساند.

مالیات قطعی چیست؟

اداره امور مالیاتی همواره فعالیت های مؤدیان مالیاتی را مورد بررسی قرار می دهد. پس از بررسی های انجام شده، مالیات مؤدی بر اساس آن چه که قانون تعیین کرده است به عنوان مالیات قطعی به او ابلاغ خواهد شد. در برخی از مواقع مؤدی پس دریافت برگه مالیاتی میزان مالیات تعیین شده را مغایر با میزان درآمد خود می داند. در این صورت است که می تواند به آن اعتراض کند. برای این منظور باید به هیئت حل اختلاف مراجعه کند. مؤدی باید مراحلی را که به عنوان نحوه اعتراض به مالیات قطعی در نظر گرفته شده است، طی کند.

نحوه اعتراض به مالیات قطعی با کمک متخصصین

نحوه اعتراض به مالیات قطعی نیز مانند هر مسئله حقوقی بهتر است با کمک متخصصین انجام شود. فرایند همه امور حقوقی عموماً با مشاوره گرفتن از کارشناس های حرفه ای قطعاً موفق تر و سریع تر پیش می رود. مجموعه مشاورمون یکی از مجموعه های معتبر در این زمینه است. مشاورمون می تواند امور حقوقی را از مسیر قانونی و درست آن به بهترین شکل ممکن و با سرعتی فوق العاده عالی پیش ببرد. متخصصین چنین مجموعه هایی به تمام مراحل اعتراض به مالیات قطعی اشراف کامل دارند. به همین دلیل است که فوق العاده موفق تر از خود مؤدی عمل خواهند کرد.

نحوه اعتراض به مالیات قطعی چگونه است؟

نحوه اعتراض به مالیات قطعی می تواند به صورت زیر انجام شود:

  1. مطرح شدن در شورای عالی امور مالیاتی
  2. بررسی این شکایت سی روز بعد از این که رأی مالیات قطعی در هیئت صادر شد، انجام می شود.
  3. این شورا رأی خود را اعلام می کند.

یک نکته

در برخی از مواقع این امکان وجود دارد که مؤدی به مستندات تازه ای دست پیدا کند. در این حالت تنها راه موجود برای مؤدی ارائه درخواست به صورت نامه به وزیر اقتصاد و دارایی است. شخص وزیر یک هیئت سه نفره را مأمور رسیدگی به این اعتراض می کند. رأیی که این هیئت سه نفره صادر کند لازم الاجرا بوده، امکان اعتراض به آن وجود ندارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها