اطلاعات و توضیحات درباره کمیسیون ماده 100 - پلتفرم مشاورمون
اطلاعات و توضیحات درباره کمیسیون ماده 100 - پلتفرم مشاورمون

اطلاعات و توضیحات درباره کمیسیون ماده 100

  1. Home
  2. »
  3. اطلاعات و توضیحات درباره کمیسیون ماده 100

اطلاعات و توضیحات درباره کمیسیون ماده 100

در سراسر دنیا برای هر چیزی که اجازه انجام آن به مردم داده می شود یک سری قوانین و ضوابط از سوی مسئولان ذی ربط و دولت برای انجام آن وضع می شود تا تمام مردم از یک استاندارد کلی تبعیت کنند و به نوعی از به وجود آمدن هرج و مرج جلوگیری شود ، اطلاعات و توضیحات درباره کمیسیون ماده 100 در این مقاله نگارش شده است تا افرادی که قصد ساخت و ساز را دارند با این قوانین آشنا باشند.

کمیسیون ماده 100 برای چه مشاغلی می باشد ؟

همانطور که در قسمت قبلی مقاله به آن اشاره شد این ماده برای افرادی که در کار ساخت و ساز هستند از سوی شهرداری وضع شده است تا این افراد از این قانون پیروی کنند ، پس اگر قصد دارید ساخت و ساز آپارتمان ، ملک و… را به عنوان شغل خود برگزینید باید این ماده را سر لوحه کار خود قرار دهید.

وظیفه کمیسیون ماده 100 چه می باشد ؟

وظیفه کمیسیون ماده 100 این می باشد که به تخلفات و شکایات مردمی در خصوص ساخت و ساز رسیدگی کند ، به طور مثال اگر شخصی اقدام به ساخت خانه بدون پروانه ساخت نماید ، یا بنایی بسازد که با اطلاعات ثبت شده در پروانه ساخت مغایرت داشته باشد ، بعد از اتمام ساخت آپارتمان و یا ملک جزئی به ساختمان اضافه شود و… این کمیسیون باید به تخلفات صورت گرفته رسیدگی نماید.

اعضای کمیسیون ماده 100 چه کسانی می باشند ؟

اعضای کمیسیون ماده 100 متشکل از نماینده فرمانداری ، نماینده شورای شهر ، نماینده دادگستری هستند که در این خصوص حق رای دارند اما یک نماینده از شهرداری هم در این کمیسیون وجود دارد که حق رای را ندارد.

رای صادره از سوی کمیسیون ماده 100 در صورت احداث بنا بدون مجوز چه می باشد ؟

در حالتی که یک بنا بدون داشتن پروانه از سوی شهرداری ساخته شود کمیسیون ماده 100 یکی از دو رای زیر را صادر کرده و سازندگان موظف به اجرای آن می باشند.

اگر ساخت ساختمان بدون رعایت و توجه به اصول فنی ساخته شده باشد بنا باید تخریب شود اما در صورتی که اصول فنی در ساخت بنا رعایت شده باشد در این صورت شهرداری تنها به جریمه سازنده بنا اکتفا می کند.

گروه حقوقی مشاورمون یکی از گروه های حقوقی زبده در کشور می باشد که اطلاعات و توضیحات درباره کمیسیون ماده 100 را به طور کامل می داند و در این زمینه می تواند به شما مشاوره حقوقی دهد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها