اجرای وال پست - پلتفرم مشاورمون
اجرای وال پست - پلتفرم مشاورمون

اجرای وال پست

  1. Home
  2. »
  3. اجرای وال پست

در این مقاله می‌خواهیم به کمک تیم مشاورمون در خصوص دیتیل اجرای وال پست با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید. در ابتدای بحث جا دارد توضیحاتی را در خصوص وال پست ارائه دهیم. وال پست یکی از مصالح ساختمانی و ابزارهایی است که به شکل یک کلاف بر روی دیوار باعث می شود تا دیوار کاملا یکپارچه ساخته شود. با اجرای وال پست همواره سازندگان در پی این هستند که بین دیوار و اسکلت های سازه درگیری ایجاد شود. معمولا وال پست ها را در قسمت هایی نظیر سقف و کف ساختمان نصب می‌کنند. مهم ترین هدفی که با نصب و اجرای وال پست دنبال می‌شود این است که نیروی وارده به دیوارها و سقف مهار شود.

به ادامه ی بحث دیتیل اجرای وال پست می‌پردازیم‌  می‌توان این عملیات را از طریق جایگذاری پلیت های لازم در اتصالات موجود و ستون ها انجام داد. یکی از نکات مهم این است که نباید لبه ی قائم تیغ ها را آزاد بگذارید. این لبه لازم است تا به یک تیغه ی دیگر یا به یک دیوار عمود متصل شود. اتصال مذکور باید به صورت کامل انجام شود. با استفاده از ناودانی یا مصالحی نظیر فولاد و بتن ستون کوچک مورد استفاده تشکیل می‌شود و آماده به استفاده است.

نکات تکمیلی در خصوص دیتیل اجرای وال پست

یک سری جزئیات که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم باید مورد توجه سازندگان قرار گیرد. ردیف آخر دیوارچینی همان ردیفی است که به سقف می‌رسد. این مرحله بسیار حساس می‌باشد و در میزان ملات و فشار وارده باید دقت شود. در برخی از دیوارهای ساختمان که تا سقف ادامه ندارند، باید لبه ی فوقانی کار با تکیه بر المان‌های پایدار نگهداری شود. در خصوص اتصالات و جزئیاتی که به اعضای قائم برای کنترل و مهار لبه‌ی تراس مربوط می‌شوند نیز باید توجه کافی شود. همچنین در قسمت زیر زمین دیوارها باید تحمل بارهای وارد شده را داشته باشند. بنابراین توجه به جزئیات آن‌ها بسیار مهم است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها