اجرای ساختمان با روش Tilt Up - پلتفرم مشاورمون
اجرای ساختمان با روش Tilt Up - پلتفرم مشاورمون

اجرای ساختمان با روش Tilt Up

  1. Home
  2. »
  3. اجرای ساختمان با روش Tilt Up

بررسی اجرای ساختمان با روش Tilt Up

در نوشتار پیش رو با کمک مجموعه مشاورمون اجرای ساختمان با روش Tilt Up را بررسی می‌کنیم. صنعت ساخت و ساز همواره با گذر زمان رو به رشد و پیشرفت است. بنابراین شاهد استفاده از روش های نوین برای انجام عملیات ساختمان سازی هستیم. روش تیلت آپ یکی از این روش های نوین است که با استفاده از بتن اجرا می‌شود. از طرف دیگر نسبت به سایر روشهای ساخت و ساز هزینه کمتری را در پی دارد. هم‌چنین سرعت بالای اجرای این روش بر محبوبیت آن افزوده است.

چند نکته تکمیلی

در روش یاد شده عناصر مختلف سازه نظیر ستون‌ها، دیوارها و… به شکل قطعات بتنی بزرگ و در حالت پنلی آماده سازی خواهند شد. پس از آماده سازی قطعات به کمک جرثقیل این پنل ها را در موقعیت های پیش بینی شده قرار می‌دهند. روشی که به آن اشاره کردیم به کمک بتن تقویت شده اجرا شده و همواره کارایی و سرعت اجرای بالایی دارد‌. هر چقدر سرعت انجام عملیات اجرایی بالاتر باشد، این موضوع در کاهش هزینه ها هم موثر خواهد بود‌.

کارکردهای روش Tilt Up

یکی از جاهایی که از اجرای ساختمان با روش Tilt Up  استقبال زیادی می‌شود، عملیات ساخت و ساز مربوط به انبارها و دفاتر اداری است. چون علاوه بر کارایی و سرعت بالای این روش، بتن ریزی روی زمین هم به آسانی انجام می‌شود. منظور ما این است که در روش فوق عوامل اجرایی مثل کارگران و مهندسان با ایستادن بر روی زمین به جای ایستادن در ارتفاع با داربست، می‌توانند کارها را پیش ببرند. با روش Tilt Up  خیلی راحت ساخت و ساز قسمت بیرونی ساختمان به اتمام می‌رسد. جالب است بدانید که تاریخچه استفاده از روش مذکور به زمان های خیلی دور بر می‌گردد. زیرا در ساخت و ساز انبارهای قدیمی از سبکی مشابه سبک Tilt Up  استفاده می‌شد. در سال های اخیر با پیشرفت و رشد تکنولوژی روش های ساخت و ساز هم شکل مدرنی به خود گرفته اند که امروزه شاهد استفاده از آن‌ها هستیم.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها