آینه کاری - پلتفرم مشاورمون
آینه کاری - پلتفرم مشاورمون

آینه کاری

  1. Home
  2. »
  3. آینه کاری

آینه کاری چیست؟

یکی از راه های تزیین فضا که در طراحی دکوراسیون جایگاه ویژه ای پیدا کرده است، آینه کاری می‌باشد. امروز می‌خواهیم در تیم مشاورمون اطلاعات بیشتری را در خصوص این هنر زیبا با شما به اشتراک بگذاریم. استفاده از آینه در طراحی فضا پیشینه ای تاریخی دارد و به دوره ساسانیان برمی‌گردد. در این هنر قطعات کوچک آینه غالبا به صورت اشکال هندسی برش داده می‌شوند و در کنار هم قرار می‌گیرند. استفاده از آینه در دکوراسیون باعث می‌شود که بازتاب نور افزایش پیدا کند. به همین جهت فضا درخشش و جلوه‌ی ویژه ای پیدا خواهد کرد. آینه ها را در پارتیشن بندی فضا هم مورد استفاده قرار می‌دهند. قطعات آینه را می‌توان روی دیوارهای گچی، فلزی، کاه‌گلی، سیمانی و… استفاده کرد. هم‌چنین ترکیب آینه و مصالح براق مثل سرامیک، سنگ و… یک منظره‌ی چشم نواز و لوکس را ایجاد می‌کند.

کاربرد آینه در طراحی دکوراسیون

برای آینه کاری از ابزارهای مختلفی مثل آینه چسب، چسب چوب، سریش، گچ نرم و… استفاده می‌شود. قلم طراحی، الماس آینه بر، خط کش، میز و… از دیگر وسایل مورد نیاز برای انجام کار هستند. قطعات آینه را می‌توان بر روی سقف ها هم به کار برد. این کار تاثیر بسزایی در افزایش نور فضا خواهد داشت. قطعات آینه کاری بر روی سقف می‌توانند به شکل جورچین، لوزی، حجمی، کهنه کاری، کلاسیک، مدرن و… باشند.

انعکاس نور طبیعی با آینه کاری

استفاده از قطعات آینه در دکوراسیون به دلیل انعکاس نور طبیعی خورشید، باعث ایجاد نور مصنوعی در فضا می‌شود. بنابراین استفاده از آینه در روشن تر کردن محیط تاثیرگذار است. با استفاده از آینه همه چیز جلوه‌ی زنده تری پیدا خواهد کرد. عمق و وسعت فضا هم چندین برابر بیشتر خواهد شد. یکی دیگر از راه های زیباسازی فضا با استفاده از آینه ترکیب آن با شیشه های رنگی است. احتمالا این مورد را در فضاهای سنتی، کافه‌ها، آثار تاریخی، مساجد و… دیده باشید. طرحی که آینه ها در فضاهای سنتی دارند معمولا به شکل ترنج، نیم ترنج، گل و بوته و… هستند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها