آشنایی با مصالح ساختمانی ضد زلزله - پلتفرم مشاورمون
آشنایی با مصالح ساختمانی ضد زلزله - پلتفرم مشاورمون

آشنایی با مصالح ساختمانی ضد زلزله

  1. Home
  2. »
  3. آشنایی با مصالح ساختمانی ضد زلزله

امروز قصد داریم به کمک تیم مشاورمون در خصوص آشنایی با مصالح ساختمانی ضد زلزله با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید. زلزله یکی از حوادث طبیعی است که متاسفانه در ایران به صورت مداوم رخ می‌دهد. به همین جهت لازم است تا توجه زیادی به بحث مقاوم سازی ساختمان شود. مهم ترین مقوله ای که در چنین شرایطی کمک کننده است، میزان استحکام سازه ها است. مصالح ضد زلزله دارای تنوع زیادی هستند. بتن آرمه، بلوک سبک و… در دسته ی این مصالح هستند. مصالح مذکور قبل از اینکه پروژه راه اندازی شود، تهیه می‌شوند. سپس بر روی سازه پیاده خواهند شد.

بلوک های سبک، فوم بتن، بتن آرمه، پوشش ضد حریق، ملات های آماده بنایی، قطعات پیش ساخته، شن و ماسه و… جزء مصالح ساختمانی ضدزلزله هستند. با استفاده از مصالحی که به آن‌ها اشاره کردیم عمر سازه شما افزایش پیدا خواهد کرد. سرعت اجرای مصالح یاد شده نسبت به مصالح ساختمانی معمولی بالاتر است. همچنین مصالح یاد شده نسبت به مصالح معمولی تفاوت قیمت خیلی زیادی ندارند. با استفاده از مصالح ضد زلزله فروش واحدهای ساختمانی با سهولت بیشتری صورت خواهد گرفت. زیرا بسیاری از افراد در زمان معامله به امنیت ساختمان به عنوان یک فاکتور مهم توجه می‌کنند.

نکات تکمیلی در باب آشنایی با مصالح ساختمانی ضد زلزله

به نکات تکمیلی در بحث آشنایی با مصالح ساختمانی ضد زلزله می‌پردازیم. یکی از مصالح ضد زلزله که تکنولوژی جدیدی از ساخت بتن محسوب می‌شود، بتن آرمه است. این بتن را به نام بتن تقویت شده هم می‌شناسند. ترکیب بتن های تقویت شده از بتن و میلگرد است. بتن های تقویت شده تمام فشار روی خود را به مقطع تکیه‌شان انتقال می‌دهند. بلوک های سبک هم تحمل تنش سینوسی بسیار خوبی دارند که باعث می شوند سازه ی شما در برابر زلزله مقاوم ساخته شود. بلوک های سبک بتنی گازی نیز که پایه اصلی ساخت آن‌ها سیلیس است، در برابر تنش های افقی و عمودی مقاوم هستند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها