آجرچینی - پلتفرم مشاورمون
آجرچینی - پلتفرم مشاورمون

آجرچینی

  1. Home
  2. »
  3. آجرچینی

نگاهی بر آجرچینی

آجرچینی یکی از کارهای ضروری در صنعت ساخت و ساز است. با تیم مشاورمون همراه باشید تا اطلاعات تکمیلی را در این خصوص باهم بررسی کنیم. همانطور که می‌دانید آجر یکی از مصالح محبوب معماران محسوب می‌شود. در واقع معمارانی که به سبک‌های قدیمی و روستایی علاقه دارند از آجر هنگام طراحی استفاده می‌کنند. دیوارهایی که با آجر ساخته می‌شوند امروزه در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال بسیاری از رستوران‌ها، فروشگاه‌های مختلف، کافی‌شاپ‌ها و… از طراحی محل با دیوارهای آجری استفاده می‌کنند. یکی از مسائل مهم در طراحی انتخاب نوع رنگ و نوع برش آجرها است. آجرهای رنگ سفید به سبک های مینیمالیستی نزدیک تر هستند. همچنین آجرهای برنزه نیز حال و هوای فضای روستایی را برای ما زنده می‌کنند.

آجرچینی در ساخت و ساز

آجرچینی که در پیشینه‌ی تاریخی طراحی ایران جایگاه ویژه‌ای دارد همچنان یک امر قابل توجه است. آجرکار غالب اوقات با استفاده از ملات آجرها را به شکل مورد نظر می‌چیند. با چیدن آجرها توسط ملات دیوارها، دودکش‌ها و سایر اجزای سازه ساخته می‌شوند. برای مثال اگر می‌خواهید یک قهوه‌خانه‌ی سنتی بسازید آجرکاری دیوارها در ایجاد فضایی نوستالژیک به شما کمک خواهد کرد. اگر بنا یا سازه‌ی شما نیاز به تعمیرات اساسی داشته باشد آجرکاران می‌توانند به شما کمک کنند. این افراد می‌توانند با مهارت کامل بلوک‌های بتنی را هم در سازه‌ی شما بچینند. آجرکاری را علاوه بر مهارت می‌توان یک هنر تلقی کرد. این هنر در قرن ۱۹ توسط ویکتوریایی ها اصلاح شد و به اوج خودش رسید.

نقش آجر

واضح است که آجرچینی مستقیما با ساخت و ساز ارتباط دارد. در واقع هنگام ساخت سازه‌های مسکونی و غیرمسکونی و تجاری از این عمل استفاده می‌شود. آجرکاری ممکن است که در بردارنده‌ی ساختن سازه‌ها و ساختمان‌های جدید باشد. اما این تنها کاربرد آن نیست. آجرکاری را می‌توان برای تعمیر سازه‌ها و ساختمان‌های آماده هم به کار گرفت. برخی نیز برای اینکه ساختمان‌های فعلی را گسترش بدهند، از آجرکاری بهره می‌برند. شغل آجرکاری هم فرصت‌های خوبی را برای صاحبان این شغل ایجاد می‌کند‌. شاغلان در این صنعت می‌توانند انواع و اقسام پروژه‌های خانگی، تجاری، تزیینی و… را انجام دهند و به درآمد خوبی برسند. کارهای تزیینی و دکوری شامل سنگ تراشی و استفاده از آجر در دودکش‌ها و… است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها